Tóalmás Község Önkormányzat Képviselő-testülete a helyi önszerveződő közösségek pénzügyi támogatására az alábbi pályázati felhívást bocsátja ki:
Pályázati felhívás
a helyi önszerveződő közösségek pénzügyi támogatására
2025.
A helyi önszerveződő közösségek pénzügyi támogatásának rendjéről szóló 2/2010. (II. 1.) önkormányzati rendelet (továbbiakban: Ör.) alapján Tóalmás község Önkormányzatának Képviselő-testülete elismeri és támogatja azt a tevékenységet, amelyet a településen élő vagy dolgozó állampolgárok önszerveződő közösségei végeznek az önkormányzati feladatok megvalósítása, a polgárok közéletbe való bevonása, a település fejlesztése és szépítése, a környezetvédelem, az arra rászorulók támogatása, a kultúra és a hagyományok ápolása, a lakosság művelődése, oktatása, szórakozása, sportolása érdekében.
Ezen elvek megvalósítása érdekében a képviselő-testület az éves költségvetéséről szóló rendeletében – a település anyagi lehetőségeitől függően – keretet állapít meg az önszerveződő közösségek pénzügyi támogatásának céljára.
E pályázati felhívás és az Ör. alkalmazásában
- önszerveződő közösség az a bíróság által bejegyzett egyesület, alapítvány, amely az önkormányzat illetékességi területén bejegyzett székhellyel rendelkezik; illetve abban az esetben, hogy ha nem rendelkezik székhellyel az önkormányzat illetékességi területén, akkor hitelt érdemlően tudja bizonyítani, hogy tevékenységét a településen végzi a település lakossága érdekében.
- nem minősül önszerveződő közösségnek a politikai párt helyi szervezete, a munkaadói és munkavállalói érdekképviseleti szerv, biztosító egyesület.
Pályázat benyújtásának módja, határideje, helye
Az önszerveződő közösségek pénzügyi támogatása (a továbbiakban: pénzügyi támogatás) iránti pályázatokat írásban, e pályázati kiírás 1-7. számú mellékletei szerint, az alábbiakban felsorolt és szükséges dokumentumok csatolásával a Tóalmási Polgármesteri Hivatalba kell benyújtani az önkormányzat pályázati felhívása alapján 2025. április 17. csütörtök 16.00 óráig.
A pályázathoz csatolni kell:
- az önszerveződő közösség bíróság általi bejegyzéséről szóló végzést;
- az önszerveződő közösség alapszabályát vagy működésének egyéb alapdokumentumát;
- székhely szerinti megyei (fővárosi) bíróság által a szervezet hatályos adatairól kiállított, 30 napnál nem régebbi kivonat;
- az önszerveződő közösség előző évi tevékenységéről szóló tájékoztatót, különös tekintettel a végzett feladatokra, elért eredményekre;
- az önszerveződő közösség közgyűléséről vagy döntéshozó szerve üléséről készült azon jegyzőkönyvet vagy határozati kivonatot, mely a pályázat benyújtására vonatkozó döntést és a megvalósítani kívánt célt tartalmazza.
- az önszerveződő közösség által pályázott összeg felhasználásának tervezetét, a várható költségek szerint részletezve.
- a pályázó számlavezető pénzintézetének megnevezését és a pályázó számlaszámának megjelölését, ahová a támogatás összege átutalható,
- nyilatkozatot arról, hogy a pályázó szervezetnek köztartozása (NAV, önkormányzati adóhatóság) nincs,
- nyilatkozat a külön jogszabály szerinti összeférhetetlenségről, érintettségről, közzétételi kérelem,
- írásbeli hozzájárulást a pályázatban foglalt közérdekű adatok kezeléséhez és a hivatalos internetes honlapon való közzétételéhez.
Amennyiben a pályázat benyújtása hiányosan történt, a pályázó írásbeli felhívás alapján jogosult a felhívás kézbesítésétől számított 8 napon belül a hiányt pótolni. Annak a pályázónak, aki a pályázat kiegészítését felhívás ellenére sem végzi el nem állapítható meg támogatás.
A beérkezett pályázatok véleményezése, elbírálása, elszámolás
A beérkezett pályázatokat a Pénzügyi, Településfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság megvizsgálja és indoklással ellátott javaslatot tesz a támogatás odaítélésére illetőleg annak összegére a Képviselő-testület felé.
A pályázatok elbírálása során a Képviselő-testület dönthet úgy is, hogy pénzügyi támogatás helyett a kért támogatást más formában biztosítja, feltéve, hogy a támogatás más módja a pályázó által megjelölt cél megvalósításának támogatására alkalmas.
A képviselő-testület kedvező elbírálása esetén a pénzügyi támogatás megállapításáról szóló határozatban megjelöli a támogatás felhasználás célját. A támogatásban részesülő önszerveződő közösség a kapott támogatást csak a szerződésben meghatározott célra használhatja fel. A támogatás eltérő célra történő felhasználása csak akkor lehetséges, ha ehhez a Képviselő-testület hozzájárult és a támogatási szerződés módosítása megtörtént.
Nem részesíthető pénzügyi támogatásban az az önszerveződő közösség
- amely az előző évben kapott pénzügyi támogatással nem, vagy nem megfelelően számolt el;
- az előző évben kapott támogatást – képviselő-testületi döntés nélkül – a támogatási szerződésben jóváhagyott céltól eltérően használta fel.
- amely a pályázatában megtévesztő vagy valótlan adatot szolgáltatott,
- amelynek lejárt esedékességű köztartozása van.
Az önszerveződő közösség a kapott pénzügyi támogatás felhasználásáról köteles elszámolni. E kötelezettségének a tárgyévet követő év március 31-ig tehet eleget. Az elszámolási kötelezettség a támogatás összegének felhasználásáról szóló bizonylatok másolatának benyújtásával teljesíthető.
Az önszerveződő közösségek részére megállapított pénzügyi támogatás összege, valamint annak célja az Önkormányzat hivatalos lapjában közzétételre kerül. Ugyancsak közzétételre kerül, hogy a kapott támogatással az önszerveződő közösség az Ör-nek megfelelően számolt-e el, s a felhasználás milyen célra történt. A közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló törvény, illetve végrehajtási rendelete alapján a pályázatok eredménye (nyertesek, elnyert összeg, pályázat teljesítését igazoló beszámoló) az önkormányzat honlapján közzétételre kerül.
Kovács Magdolna
polgármester h.
Molnár Zoltán
alpolgármester